Üdvözlünk,
Belépés
Legutóbbi témák
A gorgeous eveningSzer. Okt. 11, 2023 9:44 pmLex Luthor
SablonokVas. Szept. 24, 2023 4:56 pmBruce Wayne
Unresolved tensionSzomb. Szept. 23, 2023 5:07 pmShayera Hol
ElkészültemVas. Szept. 17, 2023 11:03 pmIde Sorcha Byrd
The Big InterviewPént. Szept. 15, 2023 10:01 amLois Lane
World's Finest - Clark & BruceSzer. Szept. 13, 2023 8:44 pmBruce Wayne
Upwards!Hétf. Aug. 28, 2023 4:29 pmLois Lane
IdeHétf. Aug. 21, 2023 5:35 pmIde Sorcha Byrd
The First MeetingSzer. Aug. 09, 2023 4:21 pmLois Lane
Give something to the poor - Selina & BruceHétf. Aug. 07, 2023 10:15 pmBruce Wayne
I'm backSzomb. Aug. 05, 2023 7:28 pmLois Lane
My nemesis, your nemesisHétf. Júl. 31, 2023 12:32 pmClark Kent
The grand opening... and a surprise!Vas. Júl. 30, 2023 1:21 pmLois Lane
John Stewart ● A Zöld Lámpás Pént. Júl. 28, 2023 12:32 amShayera Hol
Játékpartner keresőCsüt. Júl. 27, 2023 8:39 pmShayera Hol
Canon foglalóCsüt. Júl. 27, 2023 8:37 pmShayera Hol
Avatar foglalóCsüt. Júl. 27, 2023 8:34 pmShayera Hol
HawkgirlCsüt. Júl. 27, 2023 7:35 pmAdmin
Den of CatHétf. Júl. 24, 2023 12:01 amSelina Kyle
Lucy's gamesVas. Júl. 23, 2023 10:21 amLucy Lane
Keresés
Az eredmények megjelenítése:
Bővített keresés
Keywords

Május 2024
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar

Affiliates
DC:
Heroes & Villains


Üdvözöllek eme páratlan világban, ahol a jó és a rossz örök harcát vívják a hősök és gonosztevők! Az évszázadok során a szuperhősök a jelképei lettek annak a küzdelemnek, melyben a tiszta szívű harcosok az igazságosság, a bátorság és a remény zászlaját lobogtatják, hogy megvédjék a védteleneket és lerombolják a gonoszság birodalmait. Felbukkannak a sötét éjszakában, mindannyiunk bámulatát és csodálatát kiváltva. Ám a sötétség sem tétlenül figyel. A gonosztevők, akik a romlottság és a hatalomvágy parázsló tüzéből táplálkoznak, az erővel és csábítással a maguk oldalára húzzák azokat, akik elveszettek és kétségbeesettek. Ők azok, akik az emberi gyengeséget és a félelmet célozzák meg, hogy eljuttassák gonosz tervüket a világ minden szegletébe. Mindenkinek lehetősége van arra, hogy hőssé váljon, hogy az igazság és az empátia oldalán álljon, vagy pedig engedjen a sötét kísértésnek és a gonosz útját válassza. A döntés rajtunk áll, hogy milyen úton járunk és milyen hatást gyakorlunk a világra. Így merülj el ebben a varázslatos világban, ahol a jó és a rossz küzdelme mindörökké tart. Légy része ennek az izgalmas utazásnak és találd meg a benned rejlő hőst, hogy együtt formáljuk át a világot, és legyőzzük a sötétséget vagy válj gonosszá és hozd el te hozd el a sötétséget, vetítsd ki a fájdalmad a világra. Te hős leszel vagy gonosztevő?
00/00Oat cake pie donut cookie gingerbread biscuit. Croissant sugar plum gingerbread sesame snaps cheesecake liquorice.

Apple pie icing danish wafer biscuit cheesecake.
2023.07.05.

Megnyitottunk!
2023...

Hamarosan...
John Stewart
Jimmy Olsen
Chloe Sullivan
Holly Robinson
Carmine Falcone
Leslie M. Thompkins
Raven
Roman Sionis
Legutóbbi témák

Go down
Bruce Wayne
Bruce Wayne
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

World's Finest - Clark & Bruce Empty World's Finest - Clark & Bruce {Csüt. Júl. 27, 2023 11:20 am}



Superman & Bruce ©️️️️️


Sokszor gondolkodom el, hogy Clark miként dolgozza fel azt, hogy ő a fajtájának utolsó élő példánya. Egy család elvesztése is elég nagy tragédia és óhatatlanul nagy negatív hatást gyakorol egy bárkire aki átél egy ilyen traumatikus eseményt, de léptékeiben mérve nem érhet fel azzal, hogy egy teljes civilizáció, egy teljes kultúra öröksége ül valakinek a nyakába.
Clark ugyan emberként nevelkedett és sokáig nem sejtett semmit arról az örökségről, ami egy sajátos metatartalmat ad a mellkasán díszelgő hatalmas S-szimbólumnak, de a képességei mindig is kívülállóvá tették. Az pedig, hogy nem tud valaki olyannal beszélni, aki nem csak átérezni képes azt a helyzetet, amiben van, hanem meg is tudja élni megint csak erős hátráltató tényező.
Mondanám, hogy teljesen értetlenül állok az előtt, hogy az életútja ellenére hős lett belőle és nem hódító, de ha valaha valaki találkozott már a nevelőszüleivel, az meg fogja érteni, hogy miért nem tért rossz útra. Jonathan és Martha Kent desztillált esszenciája az emberi jóságnak és az a fajta egyszerű, de józan bölcsesség amit mindketten képviselnek, nagyon is szükséges a mi túlkomplikált világunkban. Nem csak azért, mert jó példát mutattam a bolygó legerősebb bevándorlójának, hanem, mert az embereknek néha égető szükségük lenne arra, hogy a legrosszabb helyzetben is derűlátóak legyenek.
Furcsa gondolatok ezek. Főleg tőlem, de észben tartom, hogy Gotham nem az egész világ és remélhetőleg egy hősnek sem kell annyira borúlátónak lennie, mint nekem.
Természetesen nem unalmamban filozofálok az egyik jó barátom helyzetéről a világban. Megvan annak a hátránya, hogy szinte mindig készenlétben kell lennem és olyankor meg kell engedni magamnak ezeket a mellékvágányokat, amik az engem foglalkoztató problémákhoz kapcsolódnak.
A kérdésem egyszerű: Miként került a gothami öbölbe egy kriptoni űrhajó?
Az elmúlt hetekben több kisebb földrengés is megrázta a várost és mindegyiknek az epicentruma az öböl környékén volt.
Tartva attól, hogy Méregcsók egy újabb rögeszmés tervéről van szó, amivel ősi dzsungellé akarja változtatni előbb a várost, majd a Földet helyszíni szemlét tartottam és mélyen az iszapba betemetve egy ismeretlen eredetű, aerodinamikailag tökéletes fémes tárgyat és legalább három tonnányi kriptonitot találtam.
A Wayne Enterprises-en keresztül megszerveztem a lelet eltávolítását az öbölből és azonnal értesítettem Supermant is leletről. Elsődlegesen a kriptonit miatt volt aggodalmam, de a kiemelés során ismerős írásjeleket fedeztem fel a tárgyon, ami legvalószínűbben egy űrhajó lehetett.
Tanulmányoztam a kriptoni ABC-t, de a nyelvismeretem nincs olyan szinten, hogy értelmezni tudja az írásjeleket, így a civilizáció egyetlen élő szakértőjének segítsége felbecsülhetetlen lesz, ha a végére akarunk járni annak, hogy miként és hogyan került az öböl aljára egy elpusztult bolygó űrhajója.
Jelenleg mint Bruce Wayne várakozom a gothami Star Labs-ben, hogy Superman megérkezzem. Két perce küldtem neki az üzenetet és abban is biztos vagyok, hogy Metropolisban mindig akad valami megoldanivaló így elnézem neki, hogy már harminc másodperces késésben van.

I am vengeance! I am the night!

I'm Batman!
Bat-music
Clark Kent
Clark Kent
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

World's Finest - Clark & Bruce Empty Re: World's Finest - Clark & Bruce {Vas. Júl. 30, 2023 10:15 pm}



world's finest

the sounds of someday may be home

 
The Dark Knight  ϟ  The Man of Steel

A sztratoszférában ér a robbanás. A detonáció ereje, s az azzal járó lökéshullám éppen annyira rendítenek meg, mint amekkora hatással van rám az eme magasságban uralkodó hőmérséklet. Szemeimet lehunyva tartom, nem is annyira a villanás vagy a tűz miatt, hanem azért, hogy ezzel is hagyjam a hallásomnak átvenni a domináns szerepet, a pillanat töredéke alatt vonva ki a széllökések süvítő énekét az egyenletből. A jellegzetes fémes kattanás elárulja, hogy a kilométerekkel alattam elterülő biztos talajon egy fiatal járőrnek köszönhetően Winslow csuklóján már bilincs díszeleg, s éppen rosszalló morgással veszi tudomásul, hogy a rendőr magabiztos, szerinte durva lökésekkel terelgeti a villogó fényű autó felé. Megnyugodhatnék, mégis várok. Megvárom, míg beindul a motor, a kerekek pedig surrogó érintésükkel illetik az aszfaltot, csupán ezután engedem meg magamnak, hogy a figyelmem elkezdjen másfelé terelődni...
Kevesen tudják rólam, hogy a megfelelő szintű koncentráció segítségével képes vagyok hallani minden egyes szívdobbanást a Földön. Azt azonban senki sem sejti, hogy létezik egyetlen személy a nyolcmilliárd között, akinek lüktetését minden kételyt mellőzve tudom beazonosítani. Leszámítva talán a higgadt pulzálás, a szigorú kontroll alatt tartott légzés tulajdonosát. Sosem lehet pontosan megítélni, miféle tudás bújik meg a sötét íriszek és a fényes nappal maszkként használt perszónája mögött. Ebben az esetben ezen az sem segített, hogy a kommunikátoromon keresztül kapott üzenet egyszerre hangzott egyértelműen fontosnak, s volt mégis bosszantóan tömör és titokzatos. Így hát nem róhatja fel nekem senki, hogy elsődlegesen arról szeretnék megbizonyosodni, Bruce jól van-e, függetlenül attól, hogy tökéletesen tisztában vagyok vele, őszerinte mennyire felesleges az eféle aggodalom. Részben igaza is van. Míg a legtöbben nem látnak benne többet a könnyű életet élő, multimilliárdos playboynál, addig rejtve marad előttük, hogy éppen a bolygó legveszélyesebb emberével szemben előítéletesek. Ami engem illet, sem Batman harci jártassága, sem pedig stratégiai elméje nem állít meg abban, hogy bajtársam, s legjobb barátom biztonsága élvezzen prioritást. Akkor sem, ha ez történetesen azzal jár, hogy majd szóvá teszi a késést.
Viszont annyira kegyetlen sem vagyok, hogy tovább várassam annál, mint ami abszolút szükséges, ezért a magasságomat fokozatosan csökkentve addig gyorsulok, míg a felpillantók egy elsuhanó karmazsin csíkot érzékelnek csupán a tiszta, nyári égbolton. A másodperc mutató nem tud megtenni egy teljes kört, mire elém tárul a testvérváros. A "W" betűvel ellátott, magas toronyház úgy tekint le az utcákra, mintha éber őrként tartaná szemmel a környezetében elhaladókat. Én mégsem oda tartok most, csak egy körgyűrűt rajzolok köré röppályámmal, mielőtt éles kanyart téve suhannék célirányosan a Star Labs felé.
Egy szekundum.
Két szekundum.
Há...
- Bruce! - szelíd hangon szólítom meg, mikor, lábaimmal immáron a talajt érintve, közelebb érek a már jól ismert alakhoz. Az, hogy nekem háttal áll, semmit nem jelent. Szerintem már azelőtt tudott a jelenlétemről, hogy megszólaltam volna.
- Remélem, nem várattalak sokat! - küldök felé egy bizakodó mosolyt, felé nyújtva jobbomat. - Volt egy bomba szituáció Metropolisban. - de nem szeretném untatni a részletekkel, sejtem, hogy szeretne egyből a tárgyra térni. Ez egy olyan tulajdonsága, ami független attól, hogy épp köpenyt vagy öltönyt visel, és mint vendég, ezt tiszteletben is tartom.
- Miben segíthetek? - a bennem élő újságíró szívesen felróná neki egy játékos mosoly kíséretében az üzenet hiányosságát, ami annak informatív jellegét illeti, de tekintettel arra, milyen ritkán hív ide... vagy hajlandó egyáltalán segítséget kérni, eltekintek tőle.



CREDIT WHERE IT'S DUE
Bruce Wayne
Bruce Wayne
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

World's Finest - Clark & Bruce Empty Re: World's Finest - Clark & Bruce {Szomb. Aug. 05, 2023 3:49 pm}



Superman & Bruce ©️️️️️

A legtöbben úgy gondolják, hogy Clark és én egymás szöges ellentétei vagyunk. Ez első elgondolásra talán még igaznak is tűnhet, végső soron ő a Remény ragyogó szimbóluma egy értékrendjét vesztett világban, akinek annyira alapvetés az emberi értékek példaértékű közvetítése, mint másoknak a levegővétel. Clark inspirálja az embereket, felemeli őket a maga szintjére és megadja nekik a lehetőséget, hogy őszintén higgyék a világ naponta jobb helyé változik.
Ezzel ellentétben engem a legtöbben egy pesszimista, paranoid és kifejezetten bizalmatlan embernek írnak le. Erre megvan az okuk, de ezzel a leírással azt nem veszik figyelembe, hogy Gothamnak nagyon másra van szüksége, mint Metropolisnak vagy úgy a világnak. Ez a fajta igény alapozza meg a bűnüldözésben tanúsított hozzáállásunk különbségeit.
Míg Clark megteheti, hogy empátiával és kedvességgel viszonyuljon azokhoz is, akik nem egyszer törtek az életére, az én nem engedhetem meg magamnak azt, hogy Gotham aljanépe ne úgy emlegesse a nevemet, mint egy legendabeli rémalakét.
A látszólagos ellentét ellenére mi nem ellentétei vagyunk egymásnak, hanem egy érme két oldala.
Amíg Clark erőt ad az embereknek, hogy ne maradjanak áldozatok és én vagyok az a kivont kard, ami a hüvelyében tart tízezer másik pengét.
Yin és yang.
Talán pont ezért volt eleinte problémás a viszonyunk és pont ezért alakult ki köztünk az a fajta kölcsönös és mély tisztelet, amit sokan csodálnak a Liga tagjai közül.
Mindketten tisztában vagyunk a saját erősségeinkkel és jól kiegészítjük egymást, de egymás ellentétei biztosan nem vagyunk. Inkább ugyanarra a kérdésre vagyunk két különböző válasz.
Amikor meglátom Gotham egén a fakó vörös csíkot egy tizedmásodpercre én egy leszek a rengeteg ember közül, akiknek megújítja a reményt a lelkében a látványt.
Amikor pedig meghallom a hangját a hátam mögül, akkor egy pillanatra azt is átérzem, hogy milyen lehet Jimnek, amikor hirtelen megjelenek mellette egy tetthelyen.
-Superman! – fordulok felé és kezet nyújtok neki
Már csak abba belegondolni is szédítő, hogy mennyire ösztönös szinten lehet az önkontrollja, hogy egy ilyen gesztusnál ne éreztesse senkivel sem mennyire fölényes helyzetben van.
Ettől függetlenül a kézfogása határozott és magabiztos, egyáltalán nem hasonlít arra, amikor szemüveget és öltönyt viselve találkozunk.
- Dolgod volt. – mondom neki Bruce Wayne hanyag eleganciájával – De örülök, hogy itt vagy.
Szerintem nem paranoia, hogy még kettőnk közt is fent tartom a civil álcámat egy nyilvános helyen.
- Gyere és megmutatom. – intek tekintetemmel a lift felé és elindulok a felvonóhoz
Megvárom amíg belép, majd megnyomom a 3-as alagsor gombját.
- Gondolom hallottál a közelmúltban történt földrengésekről a Gothami öbölben. – kezdem el a mondandómat – Volt egy alapos gyanúm, hogy nem természetes okai vannak és nekiálltam utána járni a dolgoknak. A változatosság kedvéért nem az öklömet, hanem a vagyonomat használtam és megszerveztettem egy ásatást a legjobb szakemberekkel a szeizmológia és történelem területéről. Találtunk három tonna kriptonitot, ami már úton van egy nukleáris szemetet szállító sikló fedélzetén a nap felé. Ami viszont érdekesebb, találtunk valamit, amiről nem tudjuk, hogy micsoda. Első blikkre űrkapszulának mondanánk. De ami a legfontosabb és ezért is vagy itt most te, kriptoni írásjelek vannak rajta.

I am vengeance! I am the night!

I'm Batman!
Bat-music
Clark Kent
Clark Kent
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

World's Finest - Clark & Bruce Empty Re: World's Finest - Clark & Bruce {Hétf. Aug. 07, 2023 12:08 pm}



world's finest

the sounds of someday may be home

 
The Dark Knight  ϟ  The Man of Steel

Nem sokan feltételeznék rólam, s azt hiszem, ebbe a rétegbe sorolható a jelen társaság is, hogy a hősök közösségén belül a legnagyobb inspiráció számomra mindig egy bizonyos ében köpenyes, állandóan éber védelmező marad. Elképesztőnek találom azt az akaraterőt, mellyel távoli légyzümmögéssé képes tompítani magában bármely kételyt és kínt, hogy a felmerülő problémák helyett potenciális megoldások egész sorozatát sorakoztassa fel az elméjében egy pillanat alatt. Ebben még az sem képes megállítani, ha a leghatékonyabbnak bizonyuló útvonal magas százalékos esélyt mutat arra, hogy az ő életét követelje. Hagy bennem némi szúrós, kesernyés érzést az, hogy ő valószínűleg nem úgy gondol magára, mint egy motiváló, biztonságérzetet nyújtó erőre, de ezen meggyőződése még nem fog változtatni azon, hogy a figyelmét elkerülve éppen azzá vált sokak szemében az esztendők folyamán, amit ő esélyesen kevésbé produktívnak írna le. Lehet, hogy Batman a sötétség, az óváros gótikus stílusban felhúzott épületeire vetülő árnyak és az azok által táplált, mélységes kétségbeesés szülötte, mégis, az éjjeli vadász minden nap fényt csempész az égre, még a legborúsabb estén is. Többek vagyunk, mint a puszta fájdalmunk és a démonaink... nem hiszem, hogy tsztában van vele, de ezt tanította nekem gothami küldetésével, s ezért örökké fel fogok rá nézni.
- Örülök, hogy hívtál! - tudom, hogy az inkognitója miatt fenntartott perszónájának vannak velejárói, így például a városi elit képviselőire jellemző kifinomult, udvarias modor, de ez engem nem tart vissza attól, hogy őszintén szóljak, egy mosollyal az arcomon, mintha eme nonverbális módon üzenném, hogy pont ugyanannyira szól ez a cégvezetőnek, mint az álarcot hordó, valósabb személyének.
- Igen, figyelemmel kísértem a fejleményeket. De ha nem tévedek, volt már precedens hasonlóan kiugró szeizmikus értékekre a városban metahumán tevékenységnek köszönhetően. Így jobbnak láttam a helyi illetékesekre bízni a kivizsgálást. - megválogatom szavaimat, nem véletlenül. Az illetékesekbe egyaránt tartozik bele a GCPD és a Denevér. Utóbbi már az ismeretségünk kezdetén világossá tette, mennyire nem veszi jó néven azt, ha egy kollégája kérés nélkül beleüti az orrát a dolgaiba, legyen szó lokális, kisebb bűbandák szétzilálásáról vagy olyan személyekről, mint a flórával összekapcsoltan élő nő vagy a szteroidkoktéllal felerősített férfi. Akárhogy is, meghúzott egy határt, én pedig elég elfuserált barát volnék, ha nem próbálnám meg tiszteletben tartani a territóriumát.
- Itt, Gothamben? - nem rejtem véka alá a döbbenetemet, az viszont könnyedén feltűnhet neki, hogy ez valóban inkább szól a lokációnak, mint maguknak az általa említett szimbólumoknak... vagy akár mindannak, amit sejtetnek. A kérdés viszont költőinek mondható, elvégre nem hívott volna ide, ha nem lenne alapos a gyanúja a tárgy eredetét illetően. Éppen ezért a választ meg sem várva szóllaok meg újra, immáron egy sokkal fontosabb információval kapcsolatosan:
- A kiemelés során a szakértők meg tudták állapítani, hogy mióta lehetett az öbölben? - mert egy körülbelüli időintervallum felállításával jócskán le lehetne szűkíteni azt, miként került oda. Azonban belátom, magyarázatra szorulhat, miért éppen erre vagyok kíváncsi:
- Noha én vagyok az utolsó, aki sikeresen el tudta hagyni Kryptont a bolygó végórájában, nem én vagyok az első, aki járt a Földön. Apám, Jor-El például még jóval a háborús krízis előtt ellátogatott a kisvárosba, ahol felnőtem. Ez a csillagközi út egy férfivá érési tradíció volt az El-házban. - belemehtnék abba, hogy az egyik felmenőm hatására egy törzs egy egész barlangot dedikált a próféciáinak, de nem tudom, mennyire untatnám vele, így próbálok a fontosabb részletekre szorítkozni.
- A felmenőim között volt olyan, aki összekötötte a látogatását azzal, hogy a Legfőbb Tanács utasítására készült technológiákat elrejtse a Föld különböző pontjain, még évszázadokkal ezelőtt. A legjobb tudomásom szerint viszont ezeket az objektumokat már mind begyűjtöttem. - a Magány Erődje egy ilyen hagyaték miatt épülhetett meg, s ott őrzöm a többi relikviát, gondosan elzárva, nehogy rossz kezekbe kerülhessenek. De most nem ez a lényeg...
- Ha ez a tárgy okozta a rengéseket, akkor valaminek aktiválnia kellett. Folyhatott bármilyen munkálat a környékén a megtalálása előtt? Mondjuk egy vezeték vagy csatorna kiépítése, felszín alatti kutatás esetleg? A legjelentéktelenebb részlet, mint a vízszint változása is fontos lehet.
Ha nem környező inger hatására ébredt fel a mély álomból, akkor más, externális forrásból kellett jelet kapnia. Ezt ugyan nem mondom ki, meglepne, ha Bruce nem gondolt volna már rá.



CREDIT WHERE IT'S DUE
Bruce Wayne
Bruce Wayne
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

World's Finest - Clark & Bruce Empty Re: World's Finest - Clark & Bruce {Csüt. Aug. 17, 2023 2:28 pm}



Superman & Bruce ©️️️️️

Azok alapján, ahogy a legtöbb Liga tag viselkedik velem, azt a következtetést kell levonnom, hogy a legtöbben nem hajlandóak megérteni az indítékaimat, vagy egyszerűen pszichopatának tartanak a módszereim és a bűnüldözéssel kapcsolatos hozzáállásom miatt.
Tény, hogy csak egy határ van, amit nem fogok átlépni soha, de a törvényen kívüli igazságosztásnak pont az a lényege, hogy olyan dolgokat is megtehessünk, amit normál emberként vagy rendőrként nem csinálhatnánk meg.
Bár nem értek egyet azzal, amire annak idején használták, de a Goebbels elvei nagyon hatékonyan működnek a gothami söpredék köreiben. Ha félnek egy szimbólumtól, akkor befolyásolhatóak és kiszámíthatóak lesznek.
Ezt kevés hős látja be, mivel szélsőségesnek tűnik, a szupergonoszok pedig túlságosan hatékonyan használják, hogy elfogadott módszer legyen.
Így a megértés hiánya miatt csak pár személy képes annak látni az általam alkalmazott módszereket, amik valójában. Szükséges rosszak, amiket a helyzethez való kényszerű alkalmazkodás szült.
Superman pedig azok közt az emberek közt van, akik megértik, hogy mit miért teszek. Lehet azért, mert tudja, hogy nem tudok neki ártani, vagy csak szimplán realizálta, hogy képességek híján nincs más választásom, mint annak lenni, ami vagyok.
Clark szinte már ösztönösen úgy viselkedik, hogy segítsen fenntartani az inkognitomat. Ezért pedig végtelenül hálás vagyok neki. Sokak számára ez már-már paranoiásnak tűnhet, de csak ritkán engedhetem meg magamnak, hogy Batman Bruce Wayneként is Batmanként viselkedhessen.
- Azok, akik képesek lehetnek erre vagy inaktívak, vagy az Arkhamban hűsölnek. – jelentem ki tárgyilagosan, majd egy kicsit barátibb hangon folytatom – Nagyra értékelem, hogy tiszteletben tartod a helyi hatóságok jogkörét.
Bár elég távolságtartónak hangzik, de Clark tisztában van vele, hogy e mögött a kijelentés mögött több hála van, mint amit egy kevésbé traumatizált személy tudna kifejezni felé. Lehet kissé territoriálisnak, vagy kifejezettem önzőnek hathatok azzal, hogy a Gotham ügyeinek felügyeletét magamnak követelem, de minden hősnek megvan a maga városa és az a város általában a hőshöz alkalmazkodik. Én sem fogom már bejelentés nélkül berúgni az ajtót Metropolisban, Star Cityben vagy Central Cityben. Ezzel csak csökkenteném az ottaniak tekintélyét.
A kérdésére csak bólintok egyet. Nem kell erre külön szavakat fecsérelni, bármi meglepő is, hogy nem csak Smallville és Metropolis van kitűntetve a frekventált földönkívüli jelenlétnek.
- Nem hittek a kapott értékeknek. – válaszolok – A kapszula erőteljes kozmikus sugárzással bírt, mintha most zuhant volna le a földre. Viszont a fölötte lévő iszapréteg vastagsága arra enged következtetni, hogy legalább húsz éve fekszik az öböl alján. Utána néztem, az utóbbi harminc évben nem történt semmi Gothamben, ami alátámasztaná, hogy az űrből lezuhanva került volna ide ez a kriptoni ereklye.
Tisztában vagyok azzal, hogy Clark kötelességének érzi a kriptoni technológia Földön elszórt darabjainak felkutatását és azzal is, hogy nem ő az első a bolygójáról, aki ide látogatott.
- Pont ezért hívtalak ide. – nézek rá komolyan – Nagyon valószínűtlennek tartom, hogy ne akadtál volna a nyomára annak, ami már két évtizede itt van a Földön.
Így, hogy hangosan is kimondtam azt a logikai ellentmondást, ami már a tárgy megtalálása óta idegesít egy kicsit megkönnyebbültem, de szembesültem azzal is, hogy egy olyan dolog került az utamba, aminek a megoldása túlmutat a kompetenciámon. Ez az érzés pedig rendkívül kellemetlen. Főleg azért, mert olyan tényezőkből fakad, amik kiveszik a kezemből az irányítást.
- Ezeknek is utána jártam. A városban nem történt semmilyen olyan beruházás, ami közvetlenül befolyásolta volna a medret és az ár-apály sem mutatott különösebb eltérést a megszokott ciklusától. Viszont az utóbbi időben a napkitörések valami miatt megszaporodtak. A legutóbbi volt a legintenzívebb és utána két nappal történt meg a földrengés. A Wayne enterprises tudósai szerint a többi napkitörés során is voltak szeizmikus tevékenységek, de a hevességük elmaradt a legutóbbitól.
Tartok egy kis hatásszünetet és ránézek Clarkra.
- Az gyanítom, hogy ez a szerkezet a napkitörések energiájával töltötte fel magát, vagy az abból nyert energiát használta fel arra, hogy vészjelzéseket adjon. le.

I am vengeance! I am the night!

I'm Batman!
Bat-music
Clark Kent
Clark Kent
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

World's Finest - Clark & Bruce Empty Re: World's Finest - Clark & Bruce {Kedd Aug. 22, 2023 1:37 pm}



world's finest

the sounds of someday may be home

 
The Dark Knight  ϟ  The Man of Steel

Gotham egy kicsit mindig is olyan volt nekem, mint egy időkapszula. A betondzsungel egyszerre képezte az állam részét és volt olyan, akár egy zsebdimenzió a keleti parton, melynek sajátságos aurája nem csupán belepi a több évszázados múltra visszatekintő település érrendszerét, de egyben árnyak, s elkeseredés tégláiból épült falat húzott a város köré. Ennek köszönhetően létrejött egy életmód, egy szabályrendszer, ha úgy vesszük, egy fabrikált, torzított kultúra, melyet egyedül azok érthetnek és érezhetnek át igazán, akik eme közegbe születtek bele. Míg, mindenki más, sosem lesz több kívülállónál, tartós változtatásra képtelen, s mint ilyen, jelentéktelen tényezőnél. Akármennyire nem tetszett, és nem akartam elsőre elfogadni, idővel be kellett látnom, hogy éppen a helyet az időtlenség leplével betakaró izoláció az oka annak, hogy az itt élőknek többre van szükségük annál, mint amit én valaha nyújtani tudnék számukra. Kell nekik egy olyan őr, mint Batman. A védelmező, aki közülük való, érti őket, mi több, bensőségesen ismeri a lakóházak falait tovasuhanásuk során futólag érintő, setét sziluetteket. Számomra ezek idegen elemek, épp ezért alkalmatlan volnék egy olyan háborúban, amit Bruce a sajátjaként fogadott el már évekkel ezelőtt. Ami engem illet, csak abban reménykedhetek, hogy elég jó barát és kellőképp erős támasz lehetek ahhoz, hogy biztosítsam arról, sosem lesz egyedül a mások lelkéért folytatott, végeláthatatlan viadalban. Ezért sosem leszek rest megragadni az olyan alkalmakat, mint amilyen a mai.
- Ez csak természetes! - valóban az, és nem én vagyok az egyedüli, aki így gondolja. A Liga összes tagja konszenzusra jutott abban, hogy tiszteletben kell tartanunk a tagok személyes fennhatóságát. Elvégre, nem azért alakultunk meg, hogy egymás metódusait bíráljuk, hanem, hogy összetehessük mindazt, amink van, akkor, amikor a világunknak szüksége van ránk. S tűnjön bármilyen kilátástalannak a helyzet ezeken az utcákon, tudom, hogy a lakosok biztonsága olyan értő kezekben van, mint Bruce, illetve a rendőrfőnök James Gordon. Azon ifjabb harcosokról már nem is beszélve, kiknek neveléséért Bruce személyesen felelt.
- Elképzelhető, hogy az eredeti leszállási pontja más volt. - osztom meg vele az első gondolatot, miután figyelmesen végighallgattam a beszámolóját, majd elmerengve tartok egy kis szünetet, mielőtt jobban kifejteném a lehetséges indokot:
- A Kryptoni hordozók betáplált koordinátákra érkeztek meg. - nem véletlen, hogy a kukorica és meteorok mellett Smallville annak idején az UFO észlelések hazájává vált.
- Azonban néhány hajótest képes volt szükséges esetén azonnali helyváltoztatásra. Ezt a tudósok, mint például apám, vészhelyzeti protokollként vezették be, arra az esetre, ha a hajót valami kompromittálná, esetleg olyan külső fenyegetés érné, amit a rendszer szenzorai végzetesnek ítélnek meg saját maga és az utazója számára. Viszont ez a teleportációs eljárás még számukra is kiforratlan maradt. Képesek voltak működésre bírni, de a hajó energiáit akár teljesen fel is emésztheti. - mondhatnánk úgy is, hogy a technológia ezen aspektusa egyszer elsüthető patronnak minősül, tényleges végszükség esetére.
- Ez megmagyarázná, miért maradt olyan sokáig inaktív. Ha az ugrás után egy rögtönzött alvó üzemmódba kapcsolt, úgy könnyedén rejtve maradhatott még előlem is. - nem kizárt az sem, hogy ez is a részét képezte annak a biztonsági tervnek, amit az imént említettem.
- A Nap energiájával kapcsolatban igazad lehet, de nem gondolnám, hogy S.O.S. jeleket bocsátana ki. Krypton lakosságának zömmel esélye sem volt a túlélésre és az utolsó, még útnak indított hordozók útjával senki sem lehetett száz százalékosan tisztában. Ha gondoltak is olyan funkcióra, hogy üzenetet automatikus módon üzenetet küldjön szét, akkori tudomásuk szerint nem maradna senki, aki fogadhatná és válaszolhatna. - ez lehet az igazi magány. A tudat, hogy egy kiáltást, legyen az bármilyen hangos, senki sem fog meghallani.
- Én inkább afelé hajlok, hogy a plusz energiára, amit a környezetéből kellett nyernie, a sztázis-állapot fenntartásához lehetett szüksége. Aminek viszont van egy másik, nyomasztó hozadéka... - előbb lehajtom fejem, magam elé meredve, mielőtt pillantásomat a férfire emelnélm. Meg sem próbálom eltűntetni az arcomról annak bizonyítékát, hogy a gondolat, melyet hangosan be sem fejezek, milyen teherrel nehezedik tudatomra.
Ugyanakkor, nem érzem szükségét annak, hogy egyértelműsítsem, hiszen Bruce félelmetesen okos, a stratégikus elméje pedig biztosan eljutott már ugyanarra a következtetésre, mint én: ha a kapszulának ilyen fontos fenntartania magát ennyi év után, arra csakis az lehet a magyarázat, hogy továbbra is óvja azt, amit... vagy, akit szállított fényévek csillagporos országútjain.



CREDIT WHERE IT'S DUE
Bruce Wayne
Bruce Wayne
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

World's Finest - Clark & Bruce Empty Re: World's Finest - Clark & Bruce {Szer. Szept. 13, 2023 8:44 pm}



Superman & Bruce ©️️️️️

Aki nem Gothamben született vagy nem lakik már itt legalább egy évtizede, annak különös lehet az az anakronisztikus atmoszféra, amivel a városom bír.
Megvallom, hogy nehéz külső szemlélőként véleményt alkotnom, mivel benne élek a Schrödinger-dobozban, de jó detektívként kénytelen voltam feladni a részrehajlásomat, amikor elkezdtem tervezni a keresztes hadjáratomat a gothami szervezetbűnözés ellen.
Poe és Lovecraft is megdöbbenne ha Gotham City határait átlépve szembesülnének azzal a sajátosan nyomasztó hangulattal, amit eddig csak a saját írásaikban tapasztalhattak meg. Gotham-et átlengi valami nehezen beazonosítható, már-már túlviláginak tűnő aura, egy sajátos hangulat, ami mindennapivá teszi azt a kilátástalanságot és kiszámíthatatlanságot, amiben egy átlag polgár él.
Gotham az a város, ahol az sem lepné meg az embereket, ha minden sarkon vámpírokba, tébolyodott szektákba, vagy más túlvilági rettenetekbe futnának bele.
Ez a benyomás nem kis mértékben befolyásolta Batman születését.
Egy éjszakában bújkáló rém köré szőtt legenda a legerősebb fegyver, amit felhasználhatok Gotham rosszakaróinak sakkban tartására. Sokan nem értenek egyet velem, de a Háború művészetének egyik leghatékonyabb tanácsa az, hogy ha legyőzhetetlennek mutatod magad, akkor azzá is válsz.
Ebben nekem léptékekkel több munkám van, mint Clarknak, de mind a ketten más nézőpontból közelítjük meg a bűnüldözést.
Csak egy néma bólintással konstatálom a tiszteletadását. Hálás vagyok számára, hogy az elsők közt látta be, milyen fontos egymás felségterületének tiszteletben tartása. Ennek hatására mozdult el a közvélemény a Ligán belül az egyéni módszerek, korlátok és határok tiszteteletben tartása felé.
- Szinte biztos vagyok benne, hogy nem a gothami öböl volt az eredeti célhely. – jelentem ki határozottan hagyva, hogy Batman szólaljon meg Bruce Wayne helyett – Csupán feltételezés, de úgy gondolom, hogy az út folyamán a hajó találkozhatott valami kozmikus anomáliával ami a téridő egyik véletlenszerű pontjára dobta ki.
A vészhelyzeti helyváltoztatás említésére érdeklődően nézek rá.
- Pontosan mit értesz az azonnali helyváltoztatáson?
Amennyire ismerem a kryptoni technológiát, van ötletem arra, hogy ez mit jelenthet és mi az a menekülő útvonal, amin keresztül haladhat a hajó, de a nálam nagyobb szaktekintély véleménye mindig mérvadóbb.
Nem kis aggodalommal tölt el, hogy egy ilyen szerkezet még Superman számára is érzékelhetetlenné tudott válni. Sokan hívnak paranoiásnak, de reális esélyét látom annak, hogy egy olyan fenyegetéssel is szembe kerülhetünk, amit csak a jó alkalomra vár, hogy megpróbálja megfosztani a világot Supermantől. Clark elmondása alapján Jor-El-nek nem egy olyan ellenlábasa volt a Kryptonon, akik még a síron túlról is képesek lennének bosszút állni.
- Látod bármi esélyét annak, hogy ez a hajó valami olyat tartalmaz, aminek az a célja, hogy az életedre törjön? – kérdezem tőle
Bár egymás közt vagyunk, azért megrovom kicsit magamat, hogy engedem meglazulni az álcámat. Batman nem Bruce Wayne. Legalábbis a publikum előtt. Még akkor sem hagyhatom összemosódni őket, ha történetesen csak olyan személyek tartózkodnak a szobában, akik tudják a kilétemet.
Clark szavait hallva a segélykérés valószínűségéről észbe kapok és megdorgálom kicsit magam. Túlságosan földhöz ragadtan gondolkoztam és nem számoltam a túlélő kryptoniak gyakoriságával.
Öregszel Batman. Egy ilyen hibát öt évvel ezelőtt nem vétettél volna.
Clark félbehagyott mondata súlyosan lóg a levegőben. Érzem, ahogy küzd az elméje a következtetés és a felismerés súlyával.
Remény. Öröm. Kétség.
Ha tényleg az lesz a hajóban, amire Clark gondol az egész élete fog megváltozni. Lekerül egy hatalmas teher a válláról, de egy másikat kell majd a nyakába vennie.
Belegondolni sem merek, hogy mit érezhet most, pedig hasonlót én is átéltem.
Jason halála, majd visszatérése azonban nem olyan léptékű, mint a felismerés, hogy nem te vagy az utolsó a fajtádból.
- Bármi is van abban a hajóban, csak a megfelelő óvintézkedések mellett próbálhatjuk meg a feltárni a belsejét.
Bár hidegen és számítóan hangzik, de ezzel nem érzéketlen szeretnék lenni. Csupán így próbálom emlékeztetni Clarkot arra, hogy számíthat a segítségemre.

I am vengeance! I am the night!

I'm Batman!
Bat-music
Ajánlott tartalom
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

World's Finest - Clark & Bruce Empty Re: World's Finest - Clark & Bruce {}

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.