Üdvözlünk,
Belépés
Legutóbbi témák
A gorgeous eveningSzer. Okt. 11, 2023 9:44 pmLex Luthor
SablonokVas. Szept. 24, 2023 4:56 pmBruce Wayne
Unresolved tensionSzomb. Szept. 23, 2023 5:07 pmShayera Hol
ElkészültemVas. Szept. 17, 2023 11:03 pmIde Sorcha Byrd
The Big InterviewPént. Szept. 15, 2023 10:01 amLois Lane
World's Finest - Clark & BruceSzer. Szept. 13, 2023 8:44 pmBruce Wayne
Upwards!Hétf. Aug. 28, 2023 4:29 pmLois Lane
IdeHétf. Aug. 21, 2023 5:35 pmIde Sorcha Byrd
The First MeetingSzer. Aug. 09, 2023 4:21 pmLois Lane
Give something to the poor - Selina & BruceHétf. Aug. 07, 2023 10:15 pmBruce Wayne
I'm backSzomb. Aug. 05, 2023 7:28 pmLois Lane
My nemesis, your nemesisHétf. Júl. 31, 2023 12:32 pmClark Kent
The grand opening... and a surprise!Vas. Júl. 30, 2023 1:21 pmLois Lane
John Stewart ● A Zöld Lámpás Pént. Júl. 28, 2023 12:32 amShayera Hol
Játékpartner keresőCsüt. Júl. 27, 2023 8:39 pmShayera Hol
Canon foglalóCsüt. Júl. 27, 2023 8:37 pmShayera Hol
Avatar foglalóCsüt. Júl. 27, 2023 8:34 pmShayera Hol
HawkgirlCsüt. Júl. 27, 2023 7:35 pmAdmin
Den of CatHétf. Júl. 24, 2023 12:01 amSelina Kyle
Lucy's gamesVas. Júl. 23, 2023 10:21 amLucy Lane
Keresés
Az eredmények megjelenítése:
Bővített keresés
Keywords

Május 2024
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar

Affiliates
DC:
Heroes & Villains


Üdvözöllek eme páratlan világban, ahol a jó és a rossz örök harcát vívják a hősök és gonosztevők! Az évszázadok során a szuperhősök a jelképei lettek annak a küzdelemnek, melyben a tiszta szívű harcosok az igazságosság, a bátorság és a remény zászlaját lobogtatják, hogy megvédjék a védteleneket és lerombolják a gonoszság birodalmait. Felbukkannak a sötét éjszakában, mindannyiunk bámulatát és csodálatát kiváltva. Ám a sötétség sem tétlenül figyel. A gonosztevők, akik a romlottság és a hatalomvágy parázsló tüzéből táplálkoznak, az erővel és csábítással a maguk oldalára húzzák azokat, akik elveszettek és kétségbeesettek. Ők azok, akik az emberi gyengeséget és a félelmet célozzák meg, hogy eljuttassák gonosz tervüket a világ minden szegletébe. Mindenkinek lehetősége van arra, hogy hőssé váljon, hogy az igazság és az empátia oldalán álljon, vagy pedig engedjen a sötét kísértésnek és a gonosz útját válassza. A döntés rajtunk áll, hogy milyen úton járunk és milyen hatást gyakorlunk a világra. Így merülj el ebben a varázslatos világban, ahol a jó és a rossz küzdelme mindörökké tart. Légy része ennek az izgalmas utazásnak és találd meg a benned rejlő hőst, hogy együtt formáljuk át a világot, és legyőzzük a sötétséget vagy válj gonosszá és hozd el te hozd el a sötétséget, vetítsd ki a fájdalmad a világra. Te hős leszel vagy gonosztevő?
00/00Oat cake pie donut cookie gingerbread biscuit. Croissant sugar plum gingerbread sesame snaps cheesecake liquorice.

Apple pie icing danish wafer biscuit cheesecake.
2023.07.05.

Megnyitottunk!
2023...

Hamarosan...
John Stewart
Jimmy Olsen
Chloe Sullivan
Holly Robinson
Carmine Falcone
Leslie M. Thompkins
Raven
Roman Sionis
Legutóbbi témák

Go down
Clark Kent
Clark Kent
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

Unresolved tension Empty Unresolved tension {Hétf. Júl. 31, 2023 7:59 pm}



Sparring it out

    You can't fight the war we made

 
Hawkgirl  ϟ  Superman

Elmerengve figyelem, ahogyan a napfény a glóbuszt érinti. Metropolisban az emberek nemrég hagyhatták maguk mögött az álmok birodalmát, hogy nekilássanak mindennapi teendőiknek. Idefenn azonban az időnek ebből a szempontból nincs jelentősége. Az Őrtorony ugyanolyan sztoikus nyugalommal tekint le a planétára, ahogy teszi azt már körülbelül öt esztendeje, ügyet sem vetve arra, hogy csillagoknak szótlan társaságában az én gondolataim lármásan cikáznak. érzékelem a mozgást magam mellett, de továbbra is csak várok.
~ Zöld Lámpás nem tud a mai találkozóról, jól gondolom?
A telepatikus kérdés pont olyan szelíden csendül, mintha J'onn a valódi hangját hallatná.
- Olvasol a gondolataimban?
Vetek egy oldalpillantást a Mars egyetlen túlélőjére, kinek arcán a változás árnyalata sem suhan át.
~ Nincs rá szükség.
Halk nevetéssel vegyül a bólintás, mellyel tudomásul veszem a finoman elejtett utalást arra, hogy a vívódás már a vonásaimról leszűrhető volt.
- John megutálhat érte később. A csapat érdekeit kell szem előtt tartanom, és tetszik neki vagy sem, Hawkgirl ugyanúgy a részét képezi. - arcomon megjelenik egy halvány fintor, ahogy a nyelvemről legördült szavakat újra végigpörgetem a tudatomban.
- Kezdek úgy beszélni, mint Batman?
J'onn nem válaszol, de szájának sarka eltéveszthetetlenül felfelé rándul. Ő is ugyanolyan jól tudja, mint én, hogy a döntésem nem a 2814-es szektor Lámpása ellen irányult. Tisztában vagyok azzal, hogy a kapcsolatuk természetéből fakadóan az, amit most elindítok, felér egy vulkánkitöréssel, ám ez egy olyan kocázat, melyet vállalnom kell, mert ha nem tenném, akkor azon hitemnek fordítanék hátat, hogy mindenki megérdemel egy második esélyt. Ezen pedig még a tapintatosság sem változtathat. Ugyanakkor azt sem tudnám tagadni, hogy kényelmi szempontból nem avattam be Johnt abba, mire készülök. Szeretném, ha a mai "megbeszélésünk" a lehető leggördülékenyebben menne, ehhez viszont szükségünk lesz a zavartalan légkörre.
~ Megérkezett. - J'onn még azelőtt értesít, hogy a hangár kapuja egyáltalán kinyílhatna a sikeres azonosítás nyomán, így hagyva időt nekem ahhoz, hogy mély levegőt véve fordítsak hátat a napsugaraknak és induljak magabiztos léptekkel az érkező elé. Szándékosan nem élek most a szupergyorsaságommal, szeretnék neki is némi időt hagyni ahhoz, hogy rendezhesse a gondolatait. Korábban elmulasztottam ugyanezt, hiszen a visszatérése utáni első adandó alkalommal felkerestem őt a Földön, s emiatt motoszkál is bennem némi bűntudat. Az utolsó, amit szeretnék, hogy egy atyáskodó főnököt lásson bennem vagy parancsnoki személyt, aki felé felelnie kell.
- Shayera, köszönöm, hogy eljöttél! - a hangár előtt állok meg, egy barátságos mosollyal üdvözölve a belépőt. Ha esetleg kételyek élnének benne ezzel kapcsolatban, mindenképp kész vagyok éreztetni vele, hogy tőlem felesleges ellenséges vagy sértett hangnemre számítania.
- Arra gondoltam, meglátogatnám Batman kedvenc helyét a Toronyban. - bökök fejemmel a folyosó végén elhelyezkedő edzőtermek felé.
- Csatlakozol? - szeretném, ha olyan körülményeket tudnék teremteni, ahol fesztelen lehet, és nem titok, hogy Hawkgirl ízik-vérig harcos, én pedig jól bírom az ütéseket. Ennél nekem nem kell több érv ahhoz, hogy bevállaljak ilyesmit a jó ügy érdekében.



CREDIT WHERE IT'S DUE
Shayera Hol
Shayera Hol
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

Unresolved tension Empty Re: Unresolved tension {Hétf. Júl. 31, 2023 11:33 pm}



● Unresolved Tension ●
Az első formális (újra) meghívást, amit a Toronyból kapott, hosszas tépelődés után a papírkosárba hajította. Más volt a helyzet akkor, amikor Clark vette a fáradtságot, és személyesen kereste fel. Azóta sem sikerült kiderítenie, hogy kitől szerzett tudomást a visszatéréséről, bár volt egy olyan sejtése, hogy a jó öreg Bruce állt mögötte. Váratlanul érte az ismerős arc, az ismerős tónus, az ismerős kedvesség – ugyan Clark mindig jóindulattal fordult felé. De ez a kedvesség most a velejébe talált. Tudta, hogy mi az oka a látogatásának, de nem állt készen arra, hogy határozott választ adjon. Bármilyen szívesen is látta vendégül egykori bajtársát, és barátját, megígérte, hogy fontolóra veszi az invitálást, de a döntését illetően határozottan kijelentette: semmi ígéret.
Ennek rövidesen egy hónapja. Nem maradt benne kétség, sem kimondatlan gondolat, úgy érezte, helyesen döntött, amikor maga mondott le a pozíciójáról, és bár melengette a szívét, hogy a széke továbbra is vár rá, valahol még mindig marta a lelkiismeret, hogy visszafoglalja azt. Aztán nagy nehezen napirendre tért magával. Elfogadta, hogy azért, mert ő így döntött, és alá is támasztotta érvelésével – noha meglehetősen egyoldalúan – az nem jelenti azt, hogy az Igazság Ligájának többi tagja ne tudna mit hozzáfűzni a történtekhez. Egyszerűen csak nem adott rá esélyt. Biztos volt benne, hogy az olyanok, mint Clark, John – ó, John… ! – és Barry valóban békejobbot nyújtatának felé. J’onn, ha tippelnie képe, határozott semleges állást foglalna. És akkor ott van Bruce és Diana… Nem mintha nem számítana rá. Leginkább azzal számol, hogy egyszer s mindenkorra tisztáz mindenkivel mindent, és itt végleg pontot tehetnek az ügy végére.
Az is kellemes meglepetésként érte, hogy az Őrtorony védelmi rendszere nem lyuggatta szitává, amint beazonosította (igen, kacérkodott a lehetőséggel, bár azért remélte, hogy Clark békejobbja ennél egyenesebb történet). Kifejezetten jól esett neki, miután átrepülte a világűrt, és megnyugodva tapasztalta, hogy még nem felejtette el az utat. A szíve mégis a torkába szökött, ahogy kinyílt előtte az ajtó, aztán a másik, ami már elszigetelte a kinti oxigénmentes űrt a belélegezhető, gazdag levegővel. Még épp arra volt ideje, hogy lerázza a tollairól a ráragadt csillagport, amikor meghallotta Superman hangját.
– Neked elhiszem, Clark. Jó újra látni. Őszintén.
Ha valaki, a férfi mindig barátsággal és megértéssel fordult felé. A kritikus pillanatban is. És ezt nem fogja neki elfelejteni, egyenesen szeretné, ha ő is érezné. És most, hogy mindketten közelebb sétáltak egymáshoz, jól látni, hogy nem vette fel a sisakját. A kérdés kissé tetten érte, és ez jól látható is az arckifejezésén is, mely most meglepettséget tükrözött. Nem tudja, miért pont a férfitól számított bajtársiatlan hozzáállásra, de hát itt vagyunk. Nem volt oka elutasítani.
– Ha nem félsz tőle, hogy törlőrongy helyett veled mosom fel a padlót… – somolyogta.
Talán öt év ismeretség után a férfi sem sértődik meg egy kis barátságos kóstolgatásért. Nem volna annyira ostoba, hogy alábecsülje az erejét, hiszen hát látta, mire képes. Rövid tétovázás után a nyomába szegődik, még ha emlékszik is az odavezető útra.
– Feltételezem, nem csak te tudsz az érkezésemről. Ki hogy fogadta a hírt? – érdeklődik, míg a folyosókat róják, titkon reménykedve abban, hogy Superman egy kicsit felzárkóztatja, hogy kivel mi volt, mióta itthagyta őket.

Superman & Hawkgirl
503 szó | Remélem, lehet vele dolgozni | mood |●

Clark Kent
Clark Kent
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

Unresolved tension Empty Re: Unresolved tension {Szer. Aug. 02, 2023 1:10 pm}



Sparring it out

    You can't fight the war we made

 
Hawkgirl  ϟ  Superman

Nem titkolt szándékom, hogy szeretném ezt a beszélgetést a lehető legkevésbé formális módban megejteni. Egyrészt azért, mert ha megérzéseim nem csalnak, Bruce vagy Diana (akik sokkal jobbak nálam) sort kerítenek majd erre helyettem is, másrészt pedig amiatt, mert bár valóban sikerként könyvelném el magamban, ha a mai találkozó végén Shayera újra elfoglalná régi pozícióját a Liga alapító tagjai egyikeként, elsősorban mégis az érdekel leginkább, hogy jól van-e. Függetlenül attól, milyen hosszabb távra szóló döntésre jut az eszmecserénk végén. Rendkívüli önzőségre vallana ugyanis tőlünk, a csapat többi tagjától, ha azt feltételeznénk, hogy a történtek egyedül ránk lehettek negatív hatással és eszem ágában sincs olyan barátnak lenni, aki a baj első jelére magára hagy valakit, akivel korábban vállt vállnak vetve dacolt lehetetlen esélyekkel. Ami történt, megtörtént, személy szerint sosem voltam annak híve, hogy a sebek begyógyulásában különösebben segédkezne a sértettség és haragból született izoláció párosa.
- Az érzés kölcsönös! - a lágy mosolyom egyaránt szól Hawkgirl kijelentésének és annak, hogy arcát nem takarja el a csaták közben tradícionálisan viselt sólyomsisak. Így hangsúlyosabbá válik a harcosnő leomló hajzuhataga, illetve a szempár, mely egyaránt árulkodik csapattársam lenyűgöző erejéről és a mögötte meghúzódó érzésekről, melyeket csupán keveseknek enged látni. Értékelem, hogy én ebben a szűkebb rétegben helyezkedek el.
- Mindaddig, amíg a gyakorlóterem viszonylag egyben marad, nincs okom panaszra. - sosem vonnám kétségbe Shayera harci tudását vagy nyers, fizikai erejét. A pofonokat pedig elég jól viselem, s bár ezt nem hangoztatnám a nő előtt, burkoltan éppen azt szeretném elérni a javaslatommal, hogy mindennemű kétely vagy megbánás nélkül kiadhassa magából az eddig felgyülemlett frusztrációját. Az egyetlen fenntartásom legfeljebb annak szólhat, hogy a helyben okozott károkat, pontosabban annak konkrét összegét, Bruce előszeretettel örgölné az orrom alá. Ez azonban olyan kockázat, amit kész vagyok vállalni.
- Feltételezve persze, hogy bírni fogod a tempót. - mindig a csapattársaim igényeit és épségét fogom elsődlegesen szem előtt tartani, ráadásul távolabb áll tőlem a versengés, mint Oa a Földtől.... ennek ellenére még én sem tudom letagadni, hogy üdítő újdonság olyasvalakivel beszélni, akiről tudom, hogy a balhorogja bárkit meglephet, ezért aztán élek egy kis provokatív hangnemmel, csak azért, hogy bökdössem a parazsat a lényében.
- Ami azt illeti, abban reménykedtem, hogy nyugodt körülmények között tudunk majd beszélgetni és meglehet, hogy ennek érdekében bizonyos felek elől elhallgattam azt, hogy ma itt leszel. - nem mondom ki példa gyanánt John nevét, de nem is hiszem, hogy szükség lenne erre. Egyébként is kapóra jött, hogy rólam kevésbé feltételeznék a titlkolózást.
- Rajtam kívül csak J'onn tud arról, hogy itt vagy. - márpedig ha valakiében, akkor az ő diszkréciójában maximálisan megbízhat.
- Egyelőre csakis a miénk a Torony. Diana egy megbízás erejéig visszatért Themiscyrára Hyppolita királynő kérésére, Barry egy fiatal szélvész tanításával van elfoglalva Central Cityben, Bruce pedig... -elidőzök kissé a megfogalmazás miatt, de végül egy sóhajjal fejezem ki, hogy feladtam a harcot:
- ... nos, ő azt csinálja, amit mindig is szokott. - vagyis, lefedi Gothamet és nem engedi meg senkinek, hogy segítsen neki. Azt hiszem, ez ennyi idő után már a mellettem haladót sem fogja meglepetésként érni. Az a "véletlen" viszont feltűnhet neki, hogy Lámpást kihagytam ebből a felsorolásból. Mindannyiunk közül őt viselte meg a legjobban Hawkgirl hirtelen és szó nélküli távozása, olyannyira, hogy azóta egy kézen meg lehetne számolni, hányszor járt az Őrtorony fedélzetén. Valószínűleg most is Hal Jordan társaságában szolgálja az Őrzőket a szektor túlsó felén.
- Te mivel töltötted az idődet? - teszem fel a kérdést, miután tenyeremet az edzőterem melletti kontrollpanelhez nyomtam, hogy megtörténhessen a Batman által szükségesnek ítélt biztonsági protokoll.
Az ajtó kinyílik, én pedig belépve célirányosan indulok meg a páros gyakorlatokhoz, párharcokhoz fenntartott, középső tér felé. Nem sokásom visszatáncolni egy kihívásból, akkor sem, ha a másik fél történetesen egyike a legveszélyesebb csillagközi katonáknak.



CREDIT WHERE IT'S DUE
Shayera Hol
Shayera Hol
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

Unresolved tension Empty Re: Unresolved tension {Szomb. Aug. 05, 2023 4:48 pm}



● Unresolved Tension ●
Le se tudtam volna tagadni, hogy Clark mosolya mennyire jó hatással volt most rám. Úgy éreztem, szűnik a vállamat nyomó terhek súlya tőle. De ezt szerintem láthatta is – hisz ismert eléggé hozzá – hogy kevésbé ültek komoly vonások az arcomon most, helyette kifejezetten lágyak cserélték fel, de még mintha egy halovány görbe a szám sarkában is bujkált volna.
– Cserkész becsület szavamat adom. – emeltem a szívember az egyik kezem, a másikat pedig fel az égbe, hogy érezze, humorizálok.
Azt a kis kakaskodós csipkelődést kifejezetten jó néven vettem, féloldalasan el is mosolyodtam egy pillanatra – olyan érzésem volt tőle, mintha tényleg minden rendben volna, de aztán hamar eszembe jutott, hogy ez közel sincs így.
– Legfeljebb egy kicsit berozsdásodtam, de bízom benne, hogy a legjobb ember fog újra bemozgatni.
Nem kellett félteni azért, bár tény és való, hogy az elmúlt időszakban csak egyedül volt alkalmam gyakorolni, és az közel sem olyan, mintha az ember mással, nota bene kompetens ellenféllel tenné azt. Ahogy viszont arra terelődik a szó, hogy meglehet, esetlegesen és csakis véletlenségből, hogy elfelejtette megemlíteni a többieknek az érkezésem, először magasabbra szökken az egyik szépre ívelt szemöldököm, aztán aztán egész egyszerűen kiszökött belőlem egy elismerő:
– Ha! Veszélyes játékot űzöl, Clark. Vigyázz, nehogy a végén bűnrészességgel vádoljanak.
És bár most elviccelem a dolgot, az utolsó dolog, amit kívánnék a férfinak, az éppen ez.
– Ez nem lep meg – felelte J’onnról alkotott kijelentésére válaszul – Ha azt kérnéd, nevezzem meg az őrtoronyban a legsemlegesebb állásfoglalású személyt, őt mondanám.
Annál nagyobb csendben hallgattam a felsorolást, hogy kivel mi volt azalatt az idő alatt, amit kihagytam, értőn bólogatva, vagy hümmenve olykor.
– Hadd találjam ki. – vette fel a fonalat Batmannel kapcsolatban, játékosan az arca elé tartva a karját, mintha köpeny volna rajta, egyébként is mezzo hangját most méginkább elmélyítette, ahogy imitálta társukat. – „Egyedül dolgozom”
A gondolatai azonban elszökdöstek John felé, hiába hagyta ki a bajtársa a felsorolásból. Elképzelte, ahogy minden nap felkel, lezuhanyzik, megborotválkozik, lemegy edzeni, vagy egyedül, vagy Hallal, ahogy ebédel, vagy missziókra jár… Ahogy ébren forgolódik az ágyában éjnek évadján.
– Mindig ilyen volt. – szusszanta egy mosollyal, és ha a férfi nem kapta volna el a gondolatmenetét, nagyon is a Zöld Lámpásra gondolt. – Előbb teljesítette a kötelességeit, és csak aztán eshetett szó a kikapcsolódásról.
Hagytam, hogy a pillanatnyi beálló csendben a gondolataim ismét szertefussanak kissé, de aztán a férfi kérdése vissza is rángatta az őrtorony talajára. Jó nagyot szusszant, mint aki épp csak azt nem mondja, „hol is kezdjem.”
– Miután olyan viharosan távoztam a Liga köreiből, egy ideig céltalanul bolyongtam a csillagközi űrben. Először csak hajtott az ösztön, a lelkiismeret, hogy minél messzebb, minél távolabb meneküljek a tetteim és a következmények elől. Aztán más szemmel kezdtem el nézni a bolygókat és csillagokat, ahol megálltam. Otthont kerestem, egy helyet, egy fészket, ahol ismét biztonságban érezhetem magam, ha egyedül is, de kevés sikert arattam. Pedig elhiheted nekem, megfordultam egy-két érdekes, egyenesen izgalmas helyen. … Egy nap viszont ráébredtem, minden kétséget kizáróan, hogy semmi nem pótolja a Földön töltött időt. Hát visszatértem. – vontam egyet a vállamon – Szándékosan nem szóltam róla senkinek. Nem éreztem úgy, hogy képes lennék elérek állni, de biztos voltam benne, hogy előbb-utóbb hírét veszitek, hogy visszatértem, mert hát… Nos… – lestem hátra a vállam felett a szárnyaimra egy pillanatra – … Mint ahogy így is lett. – erősítettem meg, hogy Clark tényleg felkeresett. – De amíg nem tetted, békésen tengettem a napjaim Central City-ben, a saját üzemeltetésű madárklinikámon, mint ornitológus.
Ha úgy tetszik, ez az új inkognitója, mint hogy régi sosem volt. Türelemmel kivárja, míg Superman elvégzi az azonosítást, s egy pillanatra megfordul a fejében, hogy ha ő próbálta volna meg, lehet, őt már fel sem ismerné a rendszer – ha nem egyenesen riasztana, hogy „betolakodó a fedélzeten.” Mindenesetre legalább a beltér látványa nem idegen, s mintha Clark is hallhatná, hogy megkönnyebbülten felsóhajt.
– Legalább ez a hely nem változott semmit.
Itt, a küzdőtéren tényleg nem számított az, hogy ki vagy, vagy mi a bűnöd. Itt csak az aszámított, hogy elég erős-e a bal horgod. Le is szerszámoltam magamról a felesleges ruhadarabokat, kiegészítőket, köztük a férfi számára ismerős buzogányt is. Ahogy Clark, én sem ijedek meg sem a kihívástól, sem a pusztakezi harctól, mindezt alátámasztandó, az erre kijelölt tér közepére röppentem, felvéve az alapállást.
– És, mi a terved? Hogy fogja lenyomni Superman a maradék négy társának torkán, hogy nem csak meginvitálta a bázisra a csoportosulás egykori árulóját, mi több, feltett szándéka tálcán átnyújtani egykori székét?

Superman & Hawkgirl
719 szó | Remélem, tetszik | Arrival of the Birds |●

Clark Kent
Clark Kent
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

Unresolved tension Empty Re: Unresolved tension {Hétf. Aug. 07, 2023 8:45 pm}



Sparring it out

    You can't fight the war we made

 
Hawkgirl  ϟ  Superman

Nincs mit takargatnom azon, hogy örömmel veszem a nő szemmel látható felengedését, s a köztünk lévő falak leomlását. Nem azért hívtam ide, hogy pálcát törjek felette vagy valamiféle alapítók közti kiértékeléssel egybekötött ítélethozatalra kerüljön sor, hanem azért kerestem fel, mert az én szememben az Őrtorony (és vele együtt a Föld) pont ugyanannyira Shayera otthona, mint bármelyikünké.
- Azért csak óvatosan az ilyen ígéretekkel, mert a végén még azt fogom gondolni, hogy tapintatosságból visszafogtad az ütéseidet! - ha már humorizálás, én sem vagyok rest küldeni egy cinkos mosolyt a mellettem álló felé, hogy ezzel is éreztessem, tényleg felesleges ilyesmi miatt aggódnia. Elvégre, az állomás abban a tudatban épült, hogy lakói átlagosnak éppenséggel nem mondható repertoárt tudhatnak magukénak, így mind a szerkezet, mind pedig a felszereltség ennek megfelelően lett kialakítva. Ami engem illet... nos, mondjuk úgy, hogy nehezen kifektethető amerikaiak nőnek Kansasben.
- Mindketten tudjuk, hogy a legjobb jelölt Diana lenne, de most be kell érned velem. - még egy bocsánatkérő mosollyal is megtoldom szavaimat. Jól esik a feltételezése, de a Ligán belüli nyílt titoknak mondhatjuk, hogy nem vagyok harcművész. Mi több, Barry mellett én vagyok a másik olyan tag, aki a legkevesebb tapasztalattel rendelkezik tényleges pusztakezes tusa terén. Igaz, eme hiányos tudásomat igyekeztem némileg felzárkóztatni az évek során, amiben segítségemre volt olyan kiváló sportoló, mint Ted Grant vagy olyan személyek, mint Bruce és Diana, akik a küzdelmet gyakorlatilag beszéd nélküli anyanyelvként képesek alkalmazni, de ez nem változtat azon a nyers valóságon, hogy a kukoricatáblák között aikido vagy profi ökölvívás helyett más készségeket igyekeztem finomhangolni.
- Van, akiért megéri kockáztatni. - pillantok rá, hogy tónusom mellett a tekintetemből is kiolvashatóvá válhasson a tiszta őszinteség. A bűnrészesség miatt nem tartok, mert az én véleményem szerint Shayera sem szorul büntetésre. Feszültek lesznek néhányan a döntésem miatt? Feltehetően. Felróják majd nekem a konzultáció hiányát? Ez több, mint valószínű. De, mint az imént ennek hangot adtam, ezt vállaltam, és nincs bennem megbánás.
- Magunk közt szólva, nagyon is örül annak, hogy újra itt vagy. Bár, nem lepne meg, ha ezt telepatikusan közölné akkor, amikor a legkevésbé számítasz rá. - J'onn csendes attitűdjét könnyen írhatják le a hűvös távolságtartás és ignorancia bizonyítékaként azok, akik nem régóta ismerik, pedig egyikről sincs szó. Marsi társunk a Liga lelke, csupán arról van szó, hogy keveseknek engedi meg, hogy belelássanak.
A Batman imitációját halk nevetéssel fogadom.
- A hang ijesztően pontos. Mintha valaki tükör előtt gyakorolta volna. - köztünk marad, természetesen. De ettől még hagyom, hogy ajkaim egy kis pimasz provokációval görbüljenek felfelé. mely gyorsan átcsap lágy megértésbe, hiszen nem kell szuperhallás ahhoz, hogy feltűnjön a hanghordozásába költöző melankolikus fátyol.
- John hiányol. - ezt valamivel halkabb, bizalmasabb tónust megütve osztom meg, mert pontosan tudom, mennyire vad vizekre evezhetek a téma súrolásával. Azonban, ahogy Shayera mondta: veszélyes játékot űzök, és ha valamibe belekezdek, azt végig is csinálom.
- Nem beszélt róla, de nem is volt rá szükség. - nem én vagyok az emberiség legnagyszerűbb detektíve és a gondolatolvasás képességét sem tudom magaménak, ám a különbség John általános viselkedésében könnyen észrevehető volt. Főleg abból, amilyen keményen dolgozott azon, hogy úgy tűnjön, mintha egyáltalán nem lettek volna rá hatással a történtek.
Ezzel az információval nyilván azt kezd, amit szeretne, de úgy érzem, joga van tudnia róla, bármennyire nem rám tartozik az, ami közöttük van.
- Igen, sejtettem, hogy időre és térre lehet szükséged, ezért ezt igyekeztem megadni azzal, hogy vártam. - szólalok meg újra néhány pillanattal azután, hogy figyelmes hallgatásba burkolózva hagytam Shayera szavait ülepedni, burkoltan adva egyben tudomására azt, hogy lényegében már a visszatérése napjától tudtam a földi tartózkodásáról. Ez a hátránya annak, ha valaki az egész planétán igyekszik rajta tartani a szemét. Márpedig egy szárnyas nőalak, akit sokan angyalként írnának le, így bizony hamar feltűnne bárkinek.
Apró mosollyal figyeltem a nő készülődése közben, amint a védjegyének minősülő fegyver kispadra kerül. Ezt valószínűleg az állkapcsom még értékelni fogja a továbbiakban. Részemről megszabadulok a köpenytől, hogy immáron anélkül levitálhassak a gyakorlótér közepére, Hawkgirl elé.
- Az attól is függ, egyben maradok-e addig a megbeszélésig.
- újabb játékos szárnybirizgálás ez, mellyel azt szeretném elérni, hogy a nő további mozdulatai fesztelenek maradjanak. Nem kell visszafognia semmit, nem ezért vagyunk itt.
- Ez nem olyasmi, amit bárkinek a torkán le kellene nyomnom, ugyanis sosem szűntél meg tagnak lenni. A többiek meg fognak békélni, csak időt kell adnod nekik. - mint sokszor, ebben szintúgy a türelem lesz a kulcs.
Az alapállás felvétele után kezdeményezek egy nyitást. Egyszerű jobb egyenes, semmi túlgondolt, amit a velem szemben álló ne tudna kacagva hárítani. Ahogy túlzott sebességet sem viszek bele a mozdulatba, mert egyetlen célt szolgál: a falak további döntögetését.


CREDIT WHERE IT'S DUE
Shayera Hol
Shayera Hol
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

Unresolved tension Empty Re: Unresolved tension {Szomb. Szept. 23, 2023 5:07 pm}



● Unresolved Tension ●
Hasonlóan huncut mosoly volt a válaszom Superman cinkos mosolyára.
– Az valójában a Te ütéseidtől függ, hogy visszafogom-e a sajátjaimat vagy sem. De nem volnék olyan vakmerő, hogy visszafejlődést feltételezzek a részedről, épp ellenkezőleg. Bízom benne, hogy a távollétemben sem sem lustultál el, és meglepsz még ezzel-azzal.
Lehet, mégis csak átvettem ezt-azt John-tól. Ha mást nem is, a katonás virtusát mindenképpen. Régebben, távoli békeidőkben, amikor itt hagyta az őrtornyot valami miatt, az én dolgom volt meggyőződni róla, hogy senki nem lustálkodik. Ugyan ezt a feladatot senki nem osztotta rám, mi több, önkényesen kisajátítottam azt, és ugyan a többiek rettenetesen csúnyán néztek rám érte, de én módfelett élveztem.
– Attól tartok, ha Diana állna most itt, szemben velem, annak cicaharc lenne a vége. – kicsit nyakatekert módja ez annak, hogy a tudtára adjam, hogy mégiscsak örülök, hogy vele küzdhetek meg ennyi idő után.  A szavaira azonban, hogy valakiért megéri kockáztatni, egy szívdobbanásra mégis csak megdermedek a mozdulatban, és először ugyan elkapdozni a tekintetemben a meglepettség szilánkjait, de ezek hamarosan megolvadnak, mint tavasszal a gleccserek, és ezzel egyidőben meleg, bizalmas mosoly terül szét arcomon.
– Köszönöm, Clark. Ez többet jelent, mint gondolnád.
Jól esik, amíg tart, de a pillanat illékony, és hamar tovaszáll, ámbár nem maradunk téma nélkül. Ahogy J’onn J’onzz-t említi, rövid mérlegelés után arra kell jutnom, hogy valószínűleg úgy van, ahogy Clark mondja.
– Tudod, egyáltalán nem bánnám. Rég hallottam utoljára a hangját, és rég volt az is, hogy utoljára telepátiával bizsergette volna a tarkómat. De azért reménykedem benne, hogy nem a küzdelem kellős közepén talál üzenni nekem. – somolyogtam, de a vádakra, hogy tükör előtt gyakoroltam volna a Batman-imitációmat, kiszökken belőlem egy jókedvű kacaj. – Vigyázz, sose tudhatod. Lehet, amennyi szabadidő ütötte újabban a markom, így volt.
Ám ahogy John-ra terelődik a szó, egy kicsit én is visszaveszek a jókedvemből. Bármennyire is igyekszem közömbös és tárgyilagos maradni, kifele még mindig jól láthatóan érzékenyen érint a téma, gondolatok tolulnak a fejembe Clark hangjára.
– Mindig is ilyen volt. Megtartja magának, ami bántja, bepalackozza, mint a férfiak általában. Már ne vedd magadra – teszem hozzá gyorsan azért. – Nekem is hiányzott. És tisztában vagyok vele, hogy mindünk közül ő húzta a legrövidebbet. De nem éreztem volna igazságosnak, ha a történtek után boldogan élünk, míg meg nem halunk valahol az isten háta mögött. Nem lett volna teljes a súlya az önhatalmúlag kiszabott bűnhődésemnek.
Nem vagyok benne biztos, hogy Superman maradéktalanul érti, amit mondani próbálok, vagy ha érti is, megérti-e. Mi thanagar-iak vállaljuk a tetteinkért a teljes felelősséget, és ha elbukunk, a büntetést is úgy viseljük, mint arany koronát. De nem akartam felszakított sebekkel zárni ezt a témát, ezért még gyorsan hozzátettem.
– A dolog úgy áll, hogy hála neked maradni szándékszom. És ha ez így van, előbb-utóbb biztosan alkalmam nyílik mindezt neki is elmondani. Tisztázni mindent. Lezárni, és ha úgy akarja, tiszta lappal újrakezdeni.
Egyénként ez nem csak Johnnal való tervem, hanem az Igazság Ligájának minden tagjával, a Liga egészével. Tisztázni. Lezárni. Újrakezdeni.
– És ezt értékelem. – már hogy hagyott nekem időt és teret a gyógyuláshoz.  
Sejtettem, hogy viszonylag hamar hírét veszik az érkezésemnek, mert hát milyen gyakori az napjaink modernitásában, hogy szó szerint földre száll egy angyal? Nincsenek nagy reményeim a jövőt illetően, legfeljebb azt reméltem, hogy csendben újrakezdhetem az életem a Földön, és azok, akik megbocsátanak nekem, kinyújtják felém a kezüket. De azt álmomban sem gondoltam volna, hogy a régi életem minden velejárójával, rangjával és pozíciójával az ölembe hullik majd. És ahogy levetettem én is minden felesleges csecsebecsét, a gyakorlótér közepére reppentem magam is.
– Ha a reflexeid még a régiek, nem lesz baj. – köröztem a vállaimmal néhányat, míg feleltem. – Olyan szépen hangzik az, amit mondasz. – somolyogtam keserkésen – Nem mindenki olyan nyitott és hittel telt, mint te. Az emberek haragtartóak és sértettek. Engesztelésre szorulnak, bocsűnatkérésre, bizonyításra. Csodálkoznék, ha mindenki egyetértene veled annak a bizonyos üres széknek a tulajdonosában.
De aztán hagyom, hogy mindezt már a küzdőtéren, öklökkel és lábfejekkel beszéljük meg. Alapállásból hirtelen kitámasztom a sarkaimat, ebből már lehet következtetni rá, hogy miben megserkedek. A saját tenyeremmel állítom meg a felém lendülő öklöt, csak azért, hogy kihasználjam az esetleges meglepetés erejét, és szabad balommal indítsak vissza egy egyenest felé.

Ha most elvétem, nem kár értem
676 szó | Elnézést a késlekedésért >_< | Suttogó Dal |●

Ajánlott tartalom
alias
Hozzászólások
Pontok
Kor
Foglalkozás
Lakhely
PB
user

Unresolved tension Empty Re: Unresolved tension {}

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.